OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ – GIMNAZIU – REZULTATE INIȚIALE

OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ – GIMNAZIU – REZULTATE INIȚIALE

Rezultatele inițiale  ale acestei etape sunt următoarele :

Clasa a V-a

Clasa a VI-a

Clasa a VII-a

Clasa a VIII-a

Eventualele contestații se vor depune luni, 6 martie 2023, la secretariatul Școlii Gimnaziale Nr. 7 „Remus Opreanu” Constanța, între orele 9.00 și 13.00.  Modelul de cerere contestații  îl găsiți aici 

Dreptul la contestație are ca obiect exclusiv propria lucrare/propriul rezultat. Elevul concurent nu poate contesta rezultatul unor terți și nu poate avea acces la lucrările acestora. La nicio etapă a Olimpiadei, nu se admite depunerea contestaţiei de către o altă persoană (părinte, profesor însoțitor, coleg etc.), în absența elevului în cauză. Rezultatele finale se vor afișa cel târziu joi, 9.03.2023, ora 12.00.

La toate etapele Olimpiadei, rezultatele obținute în urma soluționării contestațiilor sunt definitive.