Cabinet Psiholog

Prof. Anişoara Căsărică, psiholog – psihoterapeut

În cadrul școlii noastre, funcționează începând cu anul școlar 2007-2008 un Cabinet de Asistență Psihopedagogică modern dotat și utilat, unde elevii, cadrele didactice și părinții se pot adresa cu încredere pentru a se consilia și pentru a-și rezolva probleme personale/interpersonale de ordin psihosociologic sau educațional, care privesc mediul școlar, dificultăți de relaționare și comunicare la nivel de microgrup/macrogrup (clasă de elevi, școală, familie, comunitate).

♦ Program:

• Luni – 8.00 – 13.00 – Școala Gimnazială nr. 7 „Remus Opreanu” Constanța
  • Marți – 12.00 – 18.00 – Școala Gimnazială nr. 7 „Remus Opreanu” Constanța
  • Miercuri – 8.00 – 11.00 – Școala Gimnazială nr. 29 „Mihai Viteazul” Constanța
  • Joi – 8.00 – 12.00 – Școala Gimnazială nr. 29 „Mihai Viteazul” Constanța
  • Vineri – Centrul Județean de Resurse și de Asistență Educațională Constanța

♦ Motto:

” Ai grijă cu ce-ți stropești visele. Stropește-le cu griji și teamă, și vor crește buruieni care vor sugruma viața din ele. Stropește-le cu optimism și soluții, și vei cultiva succesul. Totdeauna caută căi pentru transformarea problemelor în ocazii pentru succes. Permanent caută moduri de a-ți hrăni visele.” (Lao Tzu)