OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ – GIMNAZIU

OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ – GIMNAZIU

  • Etapa județeană a Olimpiadei naționale de limba și literatura română se desfășoară sâmbătă, 4 martie 2023, la Școala Gimnazială Nr. 7 „Remus Opreanu” Constanța (clasele a V-a și a VII-a) și la Școala Gimnazială Nr. 39 „Nicolae Tonitza” (clasele a VI-a și a VIII-a)
  • Repartizarea elevilor în sălile de concurs din  Școala Gimnazială Nr. 7 „Remus Opreanu” Constanța  se află aici: 
  • Ora la care elevii vor fi prezenţi sâmbătă este 9.00, cu precizarea că accesul în săli este permis până la ora 9.30. Elevii se vor legitima cu carnetul de elev avizat pentru anul şcolar în curs/carte de identitate. Proba scrisă va începe la ora 10.00 și va dura 3 ore.
  • Vă dorim mult succes!

Comisia județeană