con2013-2014


♦ Olimpiada de limba şi literatura română

♦ Olimpiada de matematică

  • Tătăreanu Tiberius (clasa a V-a B) – Calificare faza locală

♦ Olimpiada de limba engleză

  • Nanu Dorin (clasa a V-a C) – Premiul III
  • Liga Cosmin (clasa a V-a C) – Premiul III
  • Pătraşcu Daniel (clasa a VI-a B) – Menţiune
  • Constantin Teodor (clasa a VII-a B) – Menţiune
  • Florea Vlad (clasa a VIII-a C) – Premiul II

♦ Concursul de matematică „38++”

  • Barbu ALexandra-Daria (clasa I) – Premiul I
  • Barbu ALexandra-Daria (clasa I) – Premiul I
  • Iutu Octavian-ANdrei (clasa I) – Premiul I
  • Began Alexandru-Cristian (clasa I) – Premiul II
  • Cazan Nicolas (clasa I) – Premiul II
  • Dobre Cristina (clasa I) – Premiul III
  • Chirea Bogadn (clasa a II-a) – Premiul I
  • Osman Melisa (clasa a II-a) – Premiul II
  • Osman Melisa (clasa a II-a) – Premiul II
  • Stancu Eduard-George (clasa a II-a) – Premiul III
  • Mînzat Mara (clasa a II-a) – Menţiune
  • Popa Coralia (clasa a II-a) – Menţiune
  • Bărbulescu Maria (clasa a III-a) – Menţiune
  • Ibram Timur (clasa a IV-a) – Premiul I

♦ Concursul „Tomis”

  • Tuşa George (clasa a V-a B) – Calificare faza locală

♦ Concursul „Lumea magică a teatrului”

  • Cuşu Tina Theodora (clasa a V-a B) – Premiul I
  • Ţilivea Rebecca (clasa a V-a B) – Premiul I
  • Vâscea Ioana-Diana (clasa a V-a B) – Premiul I
  • Careta Ioana (clasa a V-a B) – Premiul I

♦ Concurs de desen

  • Ţilivea Rebecca (clasa a V-a B) – Diplomă de participare
  • Stancu Iulia (clasa a V-a B) – Diplomă de participare

♦ Concursul de fizică creativă „Ştefan Procopiu”

  • Caraiani Ana-Maria (clasa a VIII-a C) – Diplomă Einstein
  • Caraiani Andreea (clasa a VIII-a C) – Diplomă Einstein
  • Falcă Andreea (clasa a VIII-a C) – Diplomă Einstein
  • Pavel Bianca (clasa a VIII-a C) – Diplomă Einstein
  • Potinteu Andreea (clasa a VIII-a C) – Diplomă Einstein

♦ Concursul „Revoluţia verde”

  • Mandache Paulina – Menţiune secţiunea filme, prezentări
  • Mandache Iosif – Menţiune secţiunea filme, prezentări
  • Caraiani Ana-Maria – Diplomă de participare secţiunea filme, prezentări
  • Caraiani Andreea – Diplomă de participare secţiunea filme, prezentări
  • Mandache Paulina – Locul II secţiunea creaţii literare, eseuri, poezii

♦ Concursul de interpretare instrumentală „Cântabile” – etapa judeţeană

  • Vanghelicescu Ştefan (clasa pregătitoare) – Premiul I – pian
  • Feodor Alesia (clasa I) – Premiul I – pian
  • Lazarovici Sandra-Simona (clasa a IV-a) – Premiul I – pian

Premianții şcolii (an şcolar 2011 – 2012)

 Premianţii şcolii (an şcolar 2012 – 2013)